• مشتریان ویژه
  • وب سایت هدیه
  • فروم
  • همکاری
  • طراحی وب سایت

آپلود و اشتراک فایل تا حجم 1 ترابایت به وسیله SoShare

بدون نظر
admin's picture
admin
کاربر Offline
شروع همکاری: 05/29/2011

هنوز مدت زمان زیادی از آن روزها نگذشته که برای ارسال یک فایل با حجم 1 مگابایت از طریق اینترنت، دردسرهای زیادی را تحمل می کردیم. تنها راه، پیوست فایل در یک ایمیل بود که امکانات سرویس دهنده های ایمیل در آن زمان به قدرت حال نبود. با پیشرفت تکنولوژی، همزمان با افزایش حجم فایل های روزمره، امکانات و ابزارهای زیادی برای ارسال و اشتراک فایل ها تولید شده اند.

یکی از بهترین انتخاب ها برای ارسال فایل در اینترنت و به اشتراک گذاری آن ها، سرویس های ذخیره سازی ابری مانند دراپ باکس، گوگل درایو و... هستند. اما در بسیاری مواقع، محدودیت حجمی فایل ها ما را مجبور به تقسیم فایل به چند فایل کوچک می کند.

سوشیر (SoShare) که نام معتبر موسسه بیت تورنت را به عنوان تولید کننده یدک می کشد، ابزاری رایگان و آنلاین است که امکان آپلود و اشتراک گذاری فایل ها تا حجم 1 ترابایت را برای ما به ارمغان آورده است.

البته احتمالا نخستین چیزی که بعد از شنیدن ظرفیت ۱ ترابایتی به ذهن تان میرسد این است که در ایران و با این سرعت اینترنت اشتراک گذاری ابری در چنین اندازه هایی بیشتر به تخیل شبیه است. اما محدودیت سرعت سبب نمی شود که نخواهیم ابزارهای موجود را بشناسیم. پس ادامه مطلب را از دست ندهید.

در ادامه مطلب با نحوه استفاده از این ابزار آشنا خواهیم شد.

استفاده از سوشیر

قبل از آنکه بتوانیم فایل خود را از طریق سوشیر آپلود کنیم، باید نرم افزار کوچک مربوط به آن را در سیستم عامل خود نصب کنیم. تا این لحظه مرورگرهای فایرفاکس، کروم، سافاری و اینترنت اکسپلورر این ابزار را پشتیبانی می کنند. کافی است با مراجعه به وب سایت سوشیر و کلیک روی Add Files فایل مربوطه را دانلود و نصب کنیم.

پس از نصب نرم افزار، با وارد کردن ایمیل خود و ایمیل دریافت کننده ها، می توانیم به تعداد دلخواه فایل (تا حجم یک ترابایت) انتخاب و ارسال کنیم.

before-plugin.jpg

طبیعتا با توجه به حجم فایل های انتخابی، باید منتظر آپلود فایل ها باشیم.

file-sent-share-file.jpg

پس از آن یک ایمیل حاوی لینک دانلود برای دریافت کننده ها ارسال خواهد شد. این لینک به مدت 15 روز فعال خواهد بود.

recipient-side-email.jpg

نکته جالب درباره سوشیر این است که به محض شروع دانلود توسط دریافت کننده، سوشیر به وسیله یک ایمیل، این اتفاق را به ارسال کننده اطلاع خواهد داد.

soshare-email-details.jpg

یکی از مزایای این روش نسبت به سایر ابزارهای اشتراک گذاری این است که افرادی که اطلاعات کافی درباره اینترنت و سرویس های آن ندارند (مانند ارسال ایمیل، استفاده از سرویس های ابری و اشتراک گذاری و ...) با چند کلیک ساده می توانند فایل خود را ارسال کنند.

تصور کنید یکی از مشتری های شما باید یک فایل را برای شما ارسال کند. در چنین مواقعی شما چه روشی را استفاده می کنید؟ آیا سوشیر جوابگوی نیازهای شما خواهد بود؟

برگرفته از سایت نردبان http://nardebaan.ir

Always try to see glass half full